Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Prečo sa prihlásiť na online kurz?

Prečo sa prihlásiť na online kurz?

Pri rozhodovaní sa o online kurzoch nám veľakrát vyvstane otázka: Absolvovať online kurz alebo ostať pri tradičnom, prezenčnom vyučovaní?

Možno sa pohrávate s myšlienkou prihlásiť sa na online kurz, ale nemáte so štúdiom online skúseností. Je normálne mať obavy, ak ste sa doposiaľ vzdelávali offline (prezenčne) a to aj v prípade ak ste technicky zdatní. Online kurz, má však oproti prezenčnej výuke, viaceré výhody.

Kariérny postup a záľuby

Štúdium online vám dáva väčšiu flexibilitu. Môžete ľahšie pracovať a prispôsobiť svoj pracovný rozvrh a koníčky vzdelávaniu v kurze. Pri synchrónnom online vzdelávaní ste síce viazaný dňom a konkrétnym časom, lebo sa zúčastňujete živého stretnutia, no v online priestore. Ak sa však rozhodnete pre asynchrónne vzdelávanie, ide o vopred nahratý online kurz, kam sa nemusíte prihlasovať v konkrétny čas, ale môžete študovať vtedy kedy to vyhovuje vám. Nielen časovo, ale aj chuťou a nastavením. Aj v tomto type vzdelávania môžete so svojím inštruktorom a spolužiakmi komunikovať, napríklad cez diskusné fórum.

Po skončení online kurzu, získate viac pracovných skúseností a naučíte sa nové zručnosti, ktoré vám pomôžu napredovať nielen v osobnom živote, ale aj kariérne.

Online kurz: flexibilný rozvrh a prostredie

Štúdiom online si vyberáte svoje vlastné vzdelávacie prostredie, ktoré vyhovuje vašim potrebám. Či už ide o vašu pracovňu, kaviareň na druhej strane ulice, alebo si prednáškový podcast vypočujete počas behu na bežiacom páse. Nie je to výhoda?

Absolvovanie online kurzu tiež znamená, že nemusíte nikam dochádzať, čo logicky znamená menej času stráveného cestovaním a viac času na štúdium. Už sa nemusíte báť, že niekde budete meškať, znervózňovať sa v zápchach, alebo pri hľadaní parkovania.

Nižšie náklady

Štúdium online tiež znamená, že potom ako zaplatíte poplatok za kurz, prípadne za študijný materiál, nemáte navyše už žiadne ďalšie náklady. Či už ide o náklady na dopravu, ubytovanie, alebo iné.

Sebadisciplína a zodpovednosť

Mať sebadisciplínu je náročné, ale v tom istom čase to prináša obrovskú výhodu. Online štúdium si síce vyžaduje oveľa viac motivácie a schopnosti efektívne narábať so svojím časom, no ak sa na to pozeráte optikou, že vás naučí nielen rôznym zručnostiam, ale zároveň vám pomôže nadobudnúť viac motivácie, sebaistoty a kontroly nad sebou. To sú vlastnosti, vďaka ktorým vyniknete nielen na pracovisku, ale aj aj mimo neho a navyše to bude to vyzerať atraktívne aj vo vašom životopise.

Online kurz: väčší výber tém kurzov

Pri premýšľaní o tom, čo študovať, je často okrem záujmu a kariérnych príležitostí rozhodujúcim faktorom aj lokalita. To môže výrazne obmedziť výber predmetov alebo kurzov. Štúdium online vám podľa vlastného uváženia umožní nestarať sa o miesto, ale skôr o predmet vášho záujmu. Absolvovaním online kurzu sa môžete skutočne zamerať na to, čo vás zaujíma a vyberať si z množstva online kurzov a programov, bez ohľadu na to, kde sa konajú.

Uviedli sme iba niekoľko výhod online vzdelávania, ale v skutočnosti, ich je oveľa viac. Dokážete si spomenúť na ďalšie výhody alebo dôvody, prečo radšej absolvovať kurz online? Neváhajte a napíšte nám ich.

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

×