Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Online kurzy – aké majú výhody?

Online kurzy – aké majú výhody?

Aké majú online kurzy výhody? Ak ste sa zamýšlali nad touto otázkou prinášame Vám niekoľko dôležitých výhod.

Sú pohodlné

Môžete dostávať notifikácie, pristupovať k poznámkam priamo zo súkromných zariadení, kontrolovať si úlohy, absolvovať cvičné kvízy, diskutovať o otázkach, chatovať s ostatnými študentmi a študovať koľko a kedy sa vám zachce. Pri live vzdelávaní ste doma v pohodlí vlastného priestoru a predsa máte kontakt s ľuďmi, ktorých zaujímajú rovnaké veci hoci sú možno na druhom konci sveta. Nemusíte cestovať a to vám dáva možnosť si tvoriť flexibilnejšie vlastný rozvrh a nerobiť kompromisy pri výbere kurzov podľa možností vášho okresného mesta.

Ponúkajú viac individuálnej pozornosti

Pretože máte priamy kanál k inštruktorovi prostredníctvom e-mailu, môžete získať odpovede na svoje otázky priamo. Mnohým študentom nevyhovuje klásť otázky v triede zo strachu, že sa budú cítiť alebo vyzerať hlúpo. Internet tento strach redukuje k čomu však významne prispieva skúsený a kvalifikovaný lektor, ktorému dôverujete a cítite sa na jeho lekciách dobre. Mnohokrát vám otázka napadne až po hodine alebo počas samoštúdia. Pri online štúdiu je úplne bežnou praxou poslať e-mail lektorovi a opýtať sa ho na to čo vás zaujíma. Vaša príležitosť učiť sa, je tak posilnená.

Pomôžu vám spoznať zaujímavých ľudí

Na spoznávanie svojich spolužiakov, najmä vo veľkých prednáškových halách často nemáme čas, alebo príležitosť. Možno sme príliš zaneprázdnení alebo jednoducho hanbliví. Online kurzy poskytujú mnoho príležitostí spoznať ostatných študentov prostredníctvom násteniek, diskusných miestností, alebo zoznamov adries. Konverzujete online z bezpečia a pohodlia vlastnej obývačky a stále máte možnosť zoznámiť sa s novými ľuďmi. Dokonca je to jednoduchšie, lebo skúsení lektori pracujú a zapájajú účastníkov tak, aby sa spoznali čo je často v plnej prednáškovej sále alebo v areáli školy náročnejšie.

Poskytnú vám zručnosti v reálnom svete

Po dokončení kurzu si budete môcť zahrnúť do svojho životopisu zručnosti, ktoré ste na online kurze nadobudli. To vám dáva jednoznačnú výhodu oproti niekomu, kto tieto zručnosti nemá. Učiť sa a získavať informácie cez internet otvára svet nekonečných možností pre váš osobný a pracovný rast.

Podporujú celoživotné vzdelávanie

Väčšinu z toho, čo sa v kurze naučíme, obyčajne do týždňa aj zabudneme. To, že máte iskru záujmu a viete, ako hľadať informácie online, vám zaisťuje, že to, čo sa učíte, máte vždy k dispozícii. Ak vás určitá téma zaujíma, môžete sa pripojiť online a vyhľadať si o nej viac. Rozvíjate v sebe tak zároveň schopnosti dohľadať informácie, stráviť ich, syntetizovať a formulovať tak relevantnú odpoveď na akúkoľvek otázku, ktorá vám príde do cesty.

Majú finančné výhody

Aj keď si možno myslíte, že počítača a platenie internetu nie sú úplne najlacnejšie položky, zvážte, koľko by vás to stálo – benzín a parkovanie každý mesiac, keby ste na kurz išli autom. A nielen to. Keď sme vonku tak máme oveľa viac podnetov a pokušení zájsť do takého obchodu a takej reštaurácie. Z domu sa vám takéto neopodstatnené míňanie nestane.

Učia nás sebadisciplíne

Snáď najväčším nepriateľom online kurzov je prokrastinácia. Väčšina z nás odkladá veci, ktoré musíme urobiť na poslednú chvíľu. Pokiaľ ide o vzdelávanie, posledná chvíľa je najhoršia chvíľa. Tento prístup sa prejaví vo forme slabého výkonu na skúške alebo pri úlohe. V konečnom dôsledku nakoniec uspejete, pretože si uvedomíte, aké dôležité je robiť veci včas alebo dokonca v predstihu.

Túžba po sebarealizácii sa stane vaším motorom v online kurze. Nikto sa vám nepozerá cez rameno, nikto vás nenúti klásť otázky alebo uverejňovať odpovede. Motivácia študovať online pochádza iba od vás. Je to niečo, čo nazývame učenie zamerané na študenta alebo aktívne učenie. Online študent preberá zodpovednosť za svoj priebeh štúdia a dospieva v individualitu, pre ktorú je učenie a úspech vysokou hodnotou. Stručne povedané, váš úspech závisí na vás.

Online kurzy vás spoja so svetom

Žiadny technologický vynález v dejinách človeka neprepojil ľudí tak efektívne ako internet. Aj keď stále existuje obrovský rozdiel medzi tými, ktorí na internet prístup majú a tými, ktorí ho nemajú, už len fakt, že ktokoľvek z nás môže komunikovať po celom svete, podčiarkuje dôležitosť tohto média.

Žijeme v neustále sa meniacom svete, ktorý je zrelý a otvorený novým možnostiam. Schopnosť učiť sa nové informácie alebo novú zručnosť kedykoľvek a kdekoľvek chcete, ponúka oveľa väčšie možnosti vzdelávania, ako kedykoľvek predtým. Rozsah a dosah vzdelávania sa rozširuje do ďaleko väčších obzorov, aké ste si možno kedy dokázali predstaviť.

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

×